YOUTUBE FACEBOOK
PUBLIKACJE INFO FOTO VIDEO KONTAKT


koncertów brak. 

ADWENT TOUR 2013 (UWAGA!!! ZMIANIE ULEGŁY DWA MIEJSCA KONCERTOWE)

5.12.2013
GÓWNO W SŁUPSKU
Social Club DOMÓWKA, Słupsk

6.12.2013
GÓWNO W ALTER EGO
Alter Ego, Szczecin

7.12.2013
GÓWNO W CENTRALI, ZNÓW
Centrala, Gorzów Wielkopolski

8.12.2013
GÓWNO W DRAGONIE
Dragon, Poznań

9.12.2013
GÓWNO W BWA
BWA, Zielona Góra

10.12.2013
GÓWNO W ŁODZI, JEDNAK
Granda, Łódź

11.12.2013
GÓWNO W POWIĘKSZENIU
Powiększenie, Warszawa

12.12.2013
GÓWNO W RE
Re, Kraków

13.12.2013
GÓWNO W PAŁACYKU
Pałacyk, Wrocław

14.12.2013
GÓWNO W PLASTELINIE
Plasteli, Koszalin

15.12.2013
GÓWNO W SFINKSIE
Sfinks 700, Sopot 

NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN

Przed Wami nowy obrazek, klip do "Na zachodzie bez zmian" z ubiegłorocznej płyty "Czarne Rodeo"!

Ps. Szczególne pozdrowienia dla dalmorskiego kierowcy sztaplarki - ihaaaa, rodeeeooo! 

GÓWNO na OFFie| 4.08.2013 | Katowice

Ponownie gramy na Offie! Tzm rayem na dużej scenie, czyli zupenie inaczej niż ostatnio! ZAPRASZAMY! Line-up zajebisty! 

GÓWNO w MUSZLI | 22.06.2013 | Warszawa

Będziemy mieli okazję otworzyć imprezę, która prezentować będzie twórczość dźwiękową artystów, którzy zazwyczaj kojarzeni są raczej ze sztukami wizualnymi. Tego dnia zagramy bez Piotra, który jako jedyny nie jest w naszym zespole absolwentem ASP.

Strat o godzinie 17.00! 

GÓWNO na FLĄDRZE | 15.06.2013 | Gdańsk

Pierwszy raz będziemy mieli przyjemność zagrania na trójmiejskim festiwalu Fląder! Super radocha, bo gramy zaraz przed Ścianką, którą bardzo, bardzo szanujemy! Zaczynamy koło godziny 22.00, ale wcześniej jeszcze kilka koncertów. Zerknijcie na stronę festiwalu: www.fladerfestiwal.pl


 

GÓWNO w BIEDOCIE

Oficyna Biedota wznowiła na kasecie naszą pierwszą płytę TO NIE JEST KURWA PINK FLOYD. Materiał niezwykle tożsamy z tym nośnikiem! Huuuraaa!!!


 

GÓWNO & DISTRORTED ANIMALS

Miło nam poinformować, że w prowadzeniu gównianych spraw koncertowych pomaga nam od dziś Paweł Trzciński z Distorted Animals booking & promotion. Jeśli więc chcesz aby Gówno zagrało na Twoim weselu, pogrzebie, komunii dziecka lub urodzinach babci - piszcie do nas lub do Pawła: distortedanimals@gmail.com.


 

GÓWNO & KUBOTA

Ramoneski, rollingstonki, depeszki, to tylko niektóre przykłady piętna, jakie muzyka odcisnęła na świecie mody. Czujemy, że przyszedł czas, aby również GÓWNO znalazło się na ustach stylistów z całego świata! Przedstawiamy więc nasz must have, który powstał we współpracy z projektantami firmy KUBOTA!!!

Produkt w kolorach granat i czerń, wykonany w technice serigrafia plastisolowa na klapku, będzie dostępny w naszym sklepiku już na najbliższym koncercie w Łodzi w cenie 29,99 PLN.

Zapraszamy na koncerty, a po koncertach na zakupy.


 

METROPOLIA JEST OKEY!

Występ zespołu GÓWNO na festiwalu Metropolia jest Okey 2012, klub Sfinks w Sopocie.

1. SYF
2. TELEWIZOR
3. TO NIE TEN
4. SPOWIEDŹ UMARŁEGO


 

5,6,7 - PO KONKURSIE!

Jury w składzie: Adam Witkowski, Tomasz Pawluczuk, Marcin Bober, Piotr Kaliński, Maciej Salamon postanowiło nie przyznać Grand Prix w konkursie 1, 2, 1, 2, 3, 4 BUM 2 2013.

Zespół przyznał trzy równorzędne wyróżnienia. Osobami nagrodzonymi są:
1. VVujcio (za dosłowne sięgnięcie dna)
2. Kaka Łygo (za sprawną dokumentację najbiedniejszego pogo na naszym koncercie)
3. Szymon Tadeusz Szelewa (za całokształt postawy)

Nagrody zostaną wysłane pocztą. Prosimy o kontakt mailowy. Wszystkim dziękujemy za włożony trud - niestety mogliśmy nagrodzić tylko trzy osoby gdyż tylko tyle stworzyliśmy nagród, czyli sitodruk Macieja Salamona, penografia Adama Witkowskiego oraz obraz olejny Marcina Bobera.

Serdecznie pozdrawiamy, Wasz Zespół Gówno.
 

1, 2, 1, 2, 3, 4 – KONKURS!

Czas najwyższy kończyć promocję płyty Czarne Rodeo i wpuścić Gówno w kolejny etap, który chcielibyśmy nazwać GÓWNO – SEZON TRZECI. Zanim to jednak nastąpi, pragniemy opublikować jeszcze dwa klipy do utworów z naszej ostatniej, pełnowymiarowej płyty. Jeden z nich jest przedmiotem tego konkursu!

Na płycie Czarne Rodeo znajdują się dwa utwory o podobnych tytułach i podobnym czasie trwania – „1, 2, 1, 2, 3, 4 BUM 1” i „1, 2, 1, 2, 3, 4 BUM 2”. Do utworu „1, 2, 1, 2, 3, 4 BUM 1” mamy już wideo, które możecie obejrzeć na naszym kanale YouTube! Was chcemy poprosić o klip do kawałka „1, 2, 1, 2, 3, 4 BUM 2”.REGULAMIN KONKURSU

1. Praca konkursowa musi zawierać oryginalny utwór muzyczny pobrany z adresu: www.fontanna.nazwa.pl/gowno/1_2_1_2_3_4_BUM_2.mp3
2. Gotowe prace prosimy dostarczyć w formie liku do filmu umieszczonego na serwerze YouTube lub Vimeo oraz linku do pliku cyfrowego umieszczonego na dowolnym serwerze.
3. Przesłana praca musi zawierać wyłącznie materiały wideo, do których uczestnik konkursu ma pełne prawa autorskie oraz nie może ona naruszać praw osób trzecich.
4. Linki do filmu oraz pliku cyfrowego prosimy wysyłać na adres: gownoband@gmail.com, w tytule maila wpisując „konkurs”.
5. Każdy uczestnik może nadesłać dowolną ilość prac.
6. Na maile z linkami czekamy do 6 lutego 2013 roku.
7. Wyniki konkurs zostaną ogłoszone 8 lutego 2013 na stronie zespołu Gówno: www.gownoband.pl. Tego samego dnia zwycięska praca zostanie umieszczona na kanale YouTube zespołu: www.youtube.com/gownoband.
8. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową 7 lutego.
9. Zwycięzca może zastrzec własną anonimowość.
10. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie przesłanych prac do celów promocyjnych zespołu Gówno (umieszczenie filmu na kanale YouTube zespołu www.youtube.com/gownoband, na stronie internetowej zespołu, wydawnictwach DVD oraz innych nośnikach cyfrowych). Ewentualne rozpowszechnianie prac konkursowych przez zespół, dotyczy jedynie nagrodzonych realizacji.
11. W skład jury oceniającego nadesłane prace wejdą członkowie zespołu: Maciej Salamon, Tomasz Pawluczuk, Piotr Kaliński, Marcin Bober, Adam Witkowski.NAGRODA

Konkurs na klip odbywa się pod hasłem ART ZA ART. Nagrodą będzie teka unikatowych prac graficznych wykonanych przez członków zespołu. Jej zawartość ujawnimy w dniu ogłoszenia konkursu. Zobowiązujemy się, że nie będzie to zwykłe gówno! Czekamy na prace! Pozdrawiamy! Gówno.

  

Gówno na Metropolii

Jeden z ostatnich, jeśli nie ostatni koncert promujący płytę Czarne Rodeo. Z nowym rokiem ostro bierzemy się za kolejny album. Piosenek jest już kilka, trzeba je tylko okiełznać.

Do zobaczenia w Sfinksie po końcu świata i po świętach.

  

BICIE REKORDU GINESA W HEJ JOLE, NA RYNKU WE WROCŁAWIU, KLUB PUZZLE

Ostatni utwór, podczas ostatniego koncertu na trasie OKTOBER FEST. Wspólny występ z zespołem Kariera.

  

Gówno w Trójmieście

Na grudzień zaplanowaliśmy aż trzy koncerty w trójmieście.

13.12 Cafe Absinthe | Gdańsk, Targ Węglowy
14.12 Elvin Flamingo + Gówno gra El-Kał + Chip | Gdańsk, ul. Słowackiego 2
27.12 Metropolia jest Okey | Sfinks 700, Sopot, ul. Mamuszki 3

  

Gówno El-Kał Radio | EP | CD-R

W naszym sklepiku pokoncertowym można kupić nowe wydawnictwo GÓWNO El-Kał Radio. Zawiera ono sześć, znanych wcześniej utworów, ale tym razem nagranych w wersji elektronicznej. Więcej szczegółów na temat tego wydawnictwa znajdziecie w dziale PUBLIKACJE, na naszej stronie www.gownoband.pl.

Nakład wysoce limitowany!

Najprawdopodobniej niedługo wystartujemy również ze sklepikiem on-line, w którym będzie można znaleźć różne interesujące artefakty, nie tylko muzykę!

  

Trasa zakończona! Niedługo podzielimy się z Wami wnioskami, nagraniami, zdjęciami.

Wielkie, wielkie dzięki wszystkim, którzy nas zaprosili do swoich galerii, klubów, piwnic. Zapewnili łóżka, podłogi, wanny i prysznice, śniadania, obiady, kolacje i przede wszystkim wspaniałą atmosferę.

Brawa dla Was!
 

GÓWNO OKTOBERFEST 2012 TOUR!!! 10 KONCERTÓW!!!

05.10 Gdańsk, Buffet
06.10 Warszawa, Kosmos Kosmos
07.10 Łódź, DOM
08.10 koncert przez internet
09.10 Kraków, Rozrywki Trzy
10.10 Toruń, NRD
11.10 Bydgoszcz, Mózg
12.10 Gorzów Wielkopolski, CKN Centrala
13.10 Bytom, Kronika
14.10 Wrocław, Puzzle

Przychodźcie tłumnie, kupujcie bilety!

 

 

 

TO NIE TEN!

Klip jest fragmentem filmu pełnometrażowego, który realizowany jest we współpracy z Lucjanem i Maciejem z bloga Make Life Harder, a którego premiera zapowiadana jest na zimę 2012/2013.

Piosenka pochodzi z albumu CZARNE RODEO, wydanego przez Gówno w roku 2012.

 

 

List otwarty do redakcji „Uwolnij Muzykę" w sprawie usunięcia tekstu Pana Krzysztofa Lupusa Śmiglaka.

Szanowna Redakcjo „Uwolnij Muzykę”.

Z ogromnym smutkiem i niepokojem stwierdziliśmy usunięcie ze stron Państwa portalu recenzji, dotyczącej płyty „Czarne Rodeo” zespołu Gówno, autorstwa Krzysztofa Lupusa Śmiglaka. Tekstu istotnego i rzucającego nowe światło na przyjętą przez nas strategię artystyczną.
Szanując oczywiste prawo do redagowania przez Państwa treści „Uwolnij Muzykę” w sposób zgodny z Państwa gustem, poczuciem smaku i rzetelności dziennikarskiej, chcielibyśmy jednak poznać powody, które skłoniły Szanowną Redakcję do odstąpienia od raz podjętej decyzji o umieszczeniu eseju Pana Krzysztofa.

Z punktu widzenia twórców, każda opinia wyrażana na temat ich działań jest istotna. To, że recenzja była nam niepochlebna, zawierała dużą ilość błędów rzeczowych oraz stylistycznych, nie musi przecież umniejszać jej znaczenia.
Niepowetowaną stratą byłby dla nas nieposiadanie owego tekstu we własnym archiwum. Niestety, przez własne niedopatrzenie, nie zdążyliśmy wykonać jego kopii.

Znane marketingowe prawo stanowi iż „nieważne jak, byleby mówili”. My chcielibyśmy zaproponować nową, podobnie brzmiącą sentencję, dotyczącą zawodu dziennikarza - „nieważne jak, byleby pisać”. Wydaje się nam, że zbyt gorliwe podejście do kwestii gramatyki, ortografii i faktów, redukuje kreatywność i zawęża horyzonty młodego, ambitnego autora, którym bez wątpienia jest Pan Krzysztof Lupus Śmiglak.

Z wyrazami szacunku GÓWNO.
 

1, 2, 1, 2, 3, 4 BUM 1!

Trzeci singiel z płyty Czarne Rodeo!

 

ALLELUJA I DO PRZODU!

Niedawno opublikowaliśmy nową EP'kę, która jest bezpłatnie do pobrania z działu PUBLIKACJE. Klip obok tego wpisu, to oficjalne wideo ją promujące. Oprócz oryginalnego utworu, zawiera jeszcze dub'owy remiks wykonany przez Piotra Kalińskiego (Hatti Vatti).

Niedługo trasa Gówna po Polsce, właśnie kompletujemy ostatnie miast i zaczynamy przygotowania do wyjazdu. Pracujemy też nad materiałem na nową płytę oraz filmem powstającym w kooperacji z Make Life Harder. Tak więc przed nami pracowita jesień i miejmy nadzieję, że przynosząca bogate plony zima.
GÓWNO W ALOHA
 

GÓWNO W ALOHA | 02.07.2012 godzina 20.30
Gdańsk, Jelitkowo | wejście nr 78

Koncert będziemy rejestrowali na potrzeby naszego pierwszego wydawnictwa wideo.
 

GÓWNO - CZARNE RODEO!!!

No to Czarne Rodeo jest obecne z nami fizycznie! Tym samym możemy zamknąć długi etap jego przygotowania i przystąpić do pracy nad kolejnym gównianym produktem! Ufff....!!!

Płytę można kupić na stronie seeyousoon.pl.

 

Kolejny klip z płyty CZARNE RODEO!
 

CZARNE RODEO PREORDER!!!

Na stronie seeyousoon.pl można już zamawiać Czarne Rodeo. Zapraszamy do zakupu. Oficjalna premiera 21.05.2012!!!

 

GÓWNO W WEJHEROWIE | Wejherowo

No to wreszcie dojedziemy do Wejherowa. Jeśli wszystko się dobrze ułoży, to będziemy rejestrowali koncert na potrzeby naszego pierwszego wydawnictwa wideo.

 

GÓWNO NA TECHNIKALIAJACH | Gdańsk

W życiu każdego młodzieżowego zespołu, następuje taki moment, w którym może zaprezentować swoją twórczość przed studencką bracią. Teraz My!

Zapraszamy!

 

Pierwszy oficjalny klip z płyty CZARNE RODEO!
Za zdjęcia odpowiad Elvin Flamingo, a montaż i reszta cała to zasługa Maćka Salomona.

P.S. Tekst napisał pewien gdański poeta, który prosi o anonimowość.
 

Na horyzoncie już widać CZARNE RODEO! Wypatrujcie uważnie!
 

THE KURWS TO GÓWNO!!! Kosmos Kosmos | Warszawa

Bardzo się cieszymy na wspólny koncert z jednym z naszych ulubionych zespołów. Serdecznie zapraszamy do Kosmosu!
 

APTEKA + GÓWNO w SCK!!!

 

CZARNE RODEO!!!


No to się skończyło miksowanie. Ufff!!!

01. 844 1'13”
02. MYŚLENIE JAK Z SERIALU 2'45”
03. ZWIERZĘTA 1'49”
04. 4 DOLARY 2'45”
05. NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN 2'20”
06. JA CIĘ NIE LUBIĘ 1'44”
07. KWIECIEŃ 1'15”
08. TO NIE TEN 2'32”
09. NIC NIE MA NIE 2'24”
10. 1 2 1 2 3 4 BUM 1 8”
11. 1 2 1 2 3 4 BUM 2 7”
12. SPOWIEDŹ UMARŁEGO + 2'06”
13. + 2'57”
14. PRZEPRASZAM 4'53”

 

GÓWNO W U!!!


Szczególnym przystankiem na marcowej trasie Gówna będzie Wrocław. Otworzymy tam wspólną wystawę o tematyce okołogównianej oraz zagramy urodzinowy koncert.

Więcej szczegółów na stronie CRK: www.crk.wroclaw.pl

 

GÓWNO W MEDYKU!


W ramach gównianej marcowej minitrasy zagramy w gdańskim Medyku.
Zapraszamy 3 marca od godziny 21.00.

bilety w przedsprzedaży 10PLN, w dniu koncertu 15PLN
pPrzedsprzedaż w klubie Autsajder, ul. Do Studzienki 34A 

GÓWNO W MARCU MARCUJE!


W marcu wybierzemy się SKM'ką do Gdańska i Gdyni oraz naszym busem Kalkobusem
do Wrocławia i Poznania. Do zobaczenia!!!

03.03. Klub Medyk | Gdańsk
09.03. CRK | Wrocław
10.03. Kisielice | Poznań
11.03. Desdemona | Gdynia